Promujemy zdrowie

czwartek, 05 marzec 2015 09:44

Projekt edukacyjny „Dzieciństwo bez próchnicy”

Nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministerstwo Zdrowia, którego liderem jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Program będzie promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach programu przedszkole otrzymało: zestawy do higieny jamy ustnej- szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci, ulotki edukacyjne dla dzieci i Rodziców, pakiety edukacyjne dla przedszkola zawierające materiały i pomoce dydaktyczne do samodzielnego wykorzystania.

Dla dzieci odbyły się zajęcia pod nadzorem edukatora Pani Małgorzaty Znyk z zakresu zasad prawidłowego szczotkowania zębów, dbania o higienę jamy ustnej.

5 marca 2015r. w przedszkolu odbyło się spotkanie Rodziców dzieci 4-5-6- letnich z edukatorem programu „Dzieciństwo bez próchnicy” Panią Małgorzatą Znyk. Celem spotkania była edukacja prozdrowotna i promocja zdrowia jamy ustnej, ograniczenie występowania i nasilenia choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu jamy ustnej i ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci 0-6 lat.