Promujemy zdrowie

piątek, 10 listopad 2017 11:25

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

W roku szkolnym 2017/18 Publiczne Przedszkole nr 1 w Radomsku bierze udział w XXII Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka p/h "ZDROWA RODZINA - SZCZĘŚLIWA RODZINA"

Akcja ta jest poświęcona tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Składa się z 6-częściwego scenariusza przygotowanego w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci i bazuje na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej dla dzieci i młodzieży.

Moduł żywieniowy "Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda" został opracowany w ten sposób, aby zdobywanie przez dzieci wiedzy przeplatało się z zajęciami plastycznymi, praktycznymi, słuchaniem i śpiewaniem piosenek, uczeniem się wierszyków, z bajkami i aktywnością fizyczną przedszkolaków.

Szanowni Rodzice!
W ramach XXII Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka prosimy o korzystanie z nieodpłatnych pakietów dietetyczno - treningowych z serwisu Lionfitness.pl w ramach projektu "Ruszaj się z Lionfitness". Projekt skierowany jest do Rodziców naszych wychowanków. Celem projektu jest szerzenie świadomości żywieniowej oraz propagowanie aktywności ruchowej wśród polskich rodzin.

Udział w projekcie jest nieodpłatny.