Promujemy zdrowie

czwartek, 30 listopad 2017 10:23

Co sprzyja zdrowiu?

30 listopada 2017r. w ramach realizacji XXII Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Zdrowa Rodzina – Szczęśliwa Rodzina” zostały przeprowadzone zajęcia z panią pielęgniarką, których celem było przekonanie dzieci o konieczności dbania o swoje zdrowie.

Przedszkolaki dowiedziały się, jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się, spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Dzieci poznały Piramidę Zdrowego Żywienia, dowiedziały się, iż produkty umiejscowione na najniższych piętrach powinny być częściej spożywane, niż te z wyższych pięter. Dzieci częstowały się owocami – źródło witamin.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, które następnie  umieszczone zostały w kąciku dla rodziców.