Promujemy zdrowie

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 13:16

Z biegiem rzeki – od źródła do morza

Dnia 29.04.2019r. dzieci z oddziału VI i IV obejrzały prezentację multimedialną pt. „Z biegiem rzeki – od źródła do morza”, która przedstawiała tworzenie się rzeki Wisły od źródła do ujścia.

Zadaniem prezentacji było ukazanie znaczenia wody dla otaczającej przyrody nieożywionej – drzew, roślin i ożywionej – zwierząt, gadów, owadów i ptaków.

Dzieci dowiedziały się, że rzeka jest domem wielu roślin wodnych, ryb i innych organizmów wodnych, dlatego należy dbać o czystość wód i ich nie zanieczyszczać.

Celem prezentacji było kształtowanie postaw ekologicznych – dbanie o środowisko naturalne – otaczającą nas przyrodę.

Prezentację multimedialna przedstawiono w ramach konkursu z dziedziny edukacji ekologicznej p.t. „ Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019”.

Program Edukacji Ekologicznej p.t. „Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody – obserwuje, bada, eksperymentuje” realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.