Promujemy zdrowie

czwartek, 11 czerwiec 2015 23:30

„Wiemy co zrobimy, gdy się skaleczymy” – spotkanie z pielęgniarką

Dnia 28.05. i 11.06.2015r. dzieci z grupy V i VI spotkały się z panią pielęgniarką Renatą Dybką, która pracuje w naszym przedszkolu.

Było to kolejne spotkanie z zakresu bezpieczeństwa „Bezpieczeństwo przez cztery pory roku - dbałość o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przez dzieci”.

Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła nam wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę, że dzieci nie mogą same sięgać po lekarstwa oraz różnego rodzaju środki chemiczne, bo grozi to zatruciem. Opowiedziała o potrzebie dbania o zdrowie oraz udzieliła wskazówek dotyczących pierwszej pomocy w razie skaleczeń.

Pani pielęgniarka nauczyła nas co należy zrobić w razie skaleczenia i oparzenia. Pokazała różne materiały opatrunkowe i zaprezentowała, jak prawidłowo opatrywać ranę. Obyśmy nigdy nie musieli stosować się do tych zaleceń.