piątek, 20 maj 2016 11:40

Wycieczka do Przybynowa

20 maja 2016r. dzieci z grupy V i VI odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Skałką” w Przybynowie. Przywitano nas pysznymi smakołykami: chlebem ze smalcem i kiszonymi ogórkami.

Na początku zwiedziliśmy Skansen Wsi Jurajskiej, po którym oprowadził nas gospodarz. W chacie z ubiegłego wieku mogliśmy zobaczyć znajdujące się tam oryginalne sprzęty, które przybliżyły nam obraz dawnego wiejskiego życia. Kolejną atrakcją było zwiedzanie mini zoo, gdzie z bliska można było zobaczyć takie zwierzęta jak: wielbłąd, lama, alpaka, kuce, kozy, owce, oraz krowy szkockie.

Wielkim przeżyciem i zarazem ogromną dawką radości było karmienie zwierząt chlebem. Gospodarze przygotowali także bardzo ciekawe warsztaty edukacyjne pt. „W krainie miodu”, podczas których dzieci poznały wiele ciekawostek z życia pszczół, jak również zasmakowały pysznego miodu. Nie zabrakło również takich atrakcji jak przejażdżki powozami konnymi oraz zabawy na dmuchanym zamku, zjeżdżalni, trampolinie i huśtawkach. Była to bardzo ciekawa lekcja z przeszłości, która na pewno pozostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Wycieczka została zorganizowana w ramach zadania „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – „Bliskie spotkania ze wsią” – projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.