czwartek, 28 kwiecień 2016 12:30

Zwierzęta na wiejskim podwórku

28 kwietnia 2016r. w grupie dzieci 3-4- letnich (Oddział III) przeprowadzone zostało zajęcie n/t „Zwierzęta na wiejskim podwórku”.

Celem zajęć było poznawanie wybranych zwierząt hodowanych na wsi, wzbogacanie wiadomości dzieci na temat zwierząt wiejskich, rozwijanie zainteresowań plastycznych.

Dzieci poznawały wybrane zwierzęta hodowane na wsi za pomocą różnorodnych metod pracy i form organizacyjnych m.in. słuchały wiersza „Na naszym podwórku” Danuty Zawadzkiej, wskazywały zwierzęta duże i małe na ilustracjach, przeliczały je, rozpoznawały głosy zwierząt i je naśladowały, bawiły się przy muzyce oraz wykonały pracę plastyczną n/t „Zwierzęta na łące”.

Zajęcie zrealizowano w ramach zadania p.n. „ Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „ Bliskie spotkania ze wsią”- Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.