piątek, 29 kwiecień 2016 12:54

Wiem co jem

Dzieci z grupy BIEDRONEK w dniu 29.04.2016r.( piątek) poznały zasady zdrowego żywienia poprzez samodzielne wykonanie wiosennych kanapek.

Po zebraniu wszystkich produktów: chleb z ziarnami zbóż, sałata, rzodkiewka, ogórek , pomidor, szczypiorek, ser żółty, papryka oraz omówieniu zasad higieny i bezpieczeństwa przystąpiły do pracy. Każdy miał przydzielone zadanie, które z wielką starannością wykonywał. Po przygotowaniu i pokrojeniu warzyw dzieci robiły kanapki według własnego uznania . Następnie z apetytem zjadły je na drugie śniadanie.

Zajęcia zrealizowano w ramach zadania pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” - „Bliskie spotkania ze wsią” - Program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.