piątek, 17 czerwiec 2016 21:08

Konkurs wiedzy o wsi

W dniu 17.06.2016r. przedszkolaki z grupy V i VI w ramach konkursu wiedzy o wsi pt. „Co słychać na wsi” utrwalały swoją wiedzę na temat wsi, jej mieszkańców, powstawaniu wybranych produktów, uprawianych roślinach, hodowanych zwierzętach.

Dzieciaki rozwiązywały krzyżówki dotyczące świata zwierząt. Układały puzzle z obrazkami roślin, produktów i zwierząt występujących na wsi. Odpowiadały na pytania co jedzą i co dają zwierzęta.

Rozpoznawały odgłosy zwierząt mieszkających na wsi. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i śpiewały piosenki związane z tematyką wiejską.

Na zakończenie za wiedzę i uczciwą konkurencje dzieci otrzymały nagrody książkowe związane z przyrodą i ekologią.

Konkurs zrealizowano w ramach zadania pt. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – „Bliskie spotkania ze wsią” – program z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.