wtorek, 25 kwiecień 2017 19:15

Rezerwat Niebieskie Źródła i inne atrakcje ekologiczne

„Bliżej przyrody” – gazetka ekologiczno-edukacyjna o ciekawych miejscach woj. łódzkiego została opracowana w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – Ekopodróże małe i duże – poznanie bioróżnorodności ekosystemów województwa łódzkiego realizowany w Publicznym Przedszkolu Nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Celem opracowania informatora dla dzieci i rodziców było rozbudzanie zainteresowania światem przyrodniczym poprzez:
- rozwijanie ciekawości świata i chęć aktywnego poznawania przyrody poznawania nowych miejsc;
- rozwijanie wrażliwości przyrodniczej i ekologicznej;
- kształtowanie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy przyrodniczej.

________________________________________

Rezerwat Niebieskie Źródła, leży niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego. Swą nazwę wziął od bijących na jego terenie krasowych źródeł o niebieskim zabarwieniu. Źródła to dwa wywierzyska oddzielone wyspą.
W każdym z nich pulsuje po kilkanaście gejzerów, a drgający w nich piasek widziany przez taflę wody przybiera różne odcienie błękitu. Kolor źródeł zależy od pogody i położenia słońca. Prowadzi do nich szeroka aleja wysadzana drzewami.

Polecamy także inne atrakcje, jeśli są Państwo ciekawi jakie zapraszamy do lektury: Kliknij, żeby pobrać ulotkę