piątek, 16 listopad 2018 15:13

Lego

W dniu 16.11.2018r (piątek) dzieci z grupy 5-latków, oddział „ Pszczółki” i 5-6-latków oddział „ Stokrotki”, uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Centrum Handlowego M1 w Częstochowie, na Miedzynarodową Edukacyjną Wystawę Budowli z Klocków Lego.

Wystawa ta łączyła edukację z zabawą. Przedszkolaki dzięki bezpośredniej obserwacji eksponatów, zdobyły informację z różnych dziedzin. Eksponaty przedstawiały postacie np. gwiazd sportu, superbohaterów, miejsca i sceny historyczne, wydarzenia znane z bajek i filmów.

Nietypową lekcję biologii stanowiły eksponaty przedstawiające oraz opisujące narządy człowieka takie jak : mózg, serce, układ: kostny, pokarmowy, oddechowy i wszystko to zbudowane z klocków Lego.

Organizator wystawy dla dzieci stworzył również miejsce do zabawy klockami. Na specjalnie wydzielonej powierzchni znajdowały się stoliki do zabawy oraz przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, ściana do „ pisania klockami” oraz miejsce do „malowania klockami”.

Wiedza zdobyta przez dzieci na pewno zaowocuje w przyszłości, a naukę ułatwiły i uprzyjemniły eksponaty wykonane z ulubionych klocków.