środa, 13 marzec 2019 10:33

Co w wodzie piszczy ? - warsztaty doświadczalne

13 marca 2019 roku dzieci z oddziałów: IV, V, VI wzięły udział  w mikrobiologicznych warsztatach doświadczalnych "Co w wodzie piszczy?".

Prowadziły  je edukatorki  "Eko-edukacji" Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Dzieci obserwowały organizmy jednokomórkowe w powiększeniu mikroskopowym w preparatach wykonanych z próbek wody z rzeki i stawu.

Wiele z nich po raz pierwszy w życiu miało okazję patrzeć przez prawdziwy mikroskop, co było wielkim przeżyciem i atrakcją.

Warsztaty zostały zrealizowane i zrefundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej p.h. "Ekoprzedszkolak poznaje tajemnice wody - obserwuje, bada, eksperymentuje" realizowanego w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.