wtorek, 24 wrzesień 2013 02:54

Święto pieczonego ziemniaka

24.IX.2013r. (wtorek) dla grupy dzieci 4 i 6-letnich oraz ich rodziców zorganizowane zostało święto pieczonego ziemniaka p/h „Ziemniak w roli głównej.

Celem spotkania była wspólna zabawa dzieci i rodziców, integracja środowiska rodzinnego naszych wychowanków z przedszkolem.

Przedszkolaki zaprezentowały piosenki i wiersze o tematyce jesiennej, następnie wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zabawach, quizach i zawodach, w których tematem głównym był ziemniak, m.in.: „slalom z ziemniakami”, „gorący kartofelek”, „rzut ziemniakiem do celu” oraz konkurs na najdłuższą obierkę.

Następnie przedszkolaki wspólnie z rodzicami konstruowały z tworzywa przyrodniczego „Ziemniaczane Śmieszki”.

Wszystkim działaniom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Po sportowych zmaganiach na wszystkich czekała gorąca herbata i pieczone ziemniaki.

Przygotowane przez Panie Marzannę Adamek i Małgorzatę Sobiech rodzinne spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości, humoru i zadowolenia.

Opracowanie: J. Grzegorczyk