sobota, 25 listopad 2017 08:19

XXII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka - podsumowanie

W dniu 25 listopada 2017r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Radomsku odbył się XXII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt. "Piosenki dla mamy i taty".

Organizatorem Festiwalu było Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.
W zamierzeniu organizatorów przedsięwzięcie festiwalowe miało na celu prezentację umiejętności wokalnych i inspiracji twórczych dzieci oraz ich wspomaganie w rozwoju uzdolnień i talentów.

W XXII Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaka udział wzięło 26 dzieci w wieku przedszkolnym. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, którzy zaprezentowali po jednym utworze związanym z tematyką festiwalu jury w składzie:

•    Maciej Kowalczyk- przewodniczący
•    Ewa Kawka- członek
•    Jadwiga Szpruch- Barcińska- członek
•    Iwona Traczyk- członek

postanowiło wyróżnić następujących wykonawców:

1.    Wiktora Ciesielskiego z Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku
2.    Szymona Śliwowskiego z Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku
3.    Maję Zielińską z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku
4.    Oktawię Wojarską z Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach
5.    Marikę Chwałę z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku
6.    Kornelię Woźniak z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku

Wszyscy wykonawcy biorący udział w XXII Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaka otrzymali słodycze i nagrody rzeczowe, uczestniczyli w spotkaniu z bankową maskotką Misiem Esbankusiem oraz obejrzeli spektakl teatralny "Profesor Pacyna i jego rodzina" w wykonaniu Teatru "Pacuś" z Łodzi.

XXII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka finansowo wsparły następujące instytucje:

•    Miasto Radomsko

radomsko logo

•    Esbank Bank Spółdzielczy w Radomsku

es bank logo

•    Polska Grupa Energetyczna, Dystrybucja S.A. Oddział Łódź

pge logo

•    Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe "Konstalex" w Radomsku

konstalex logo

•    Starostwo Powiatowe w Radomsku

powiat radomszczanski logo

Wszystkim sponsorom dziękujemy a uczestnikom XXII Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaka serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.