środa, 28 marzec 2018 00:30

Śniadanie wielkanocne

Dnia 28.03.2018r. dla dzieci 4,5-letnich i 5-letnich odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”.

Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania, malowały pisanki, siały owies, rzeżuchę, wykonywały stroiki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole.

Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, aby w gronie najbliższych kolegów podzielić się jajkiem i złożyć sobie życzenia.

Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, barszczyk z kiełbasą, chleb i herbatę. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych- dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach.

Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze związane z tematyką wiosenno – świąteczną.

Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.