piątek, 09 listopad 2018 09:04

Oto Polska właśnie

W dniu 9 listopada 2018r. obchodziliśmy w Przedszkolu 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji dzieci 6- letnie przygotowały montaż słowno - muzyczny  i  zaprezentowały go zaproszonym do przedszkola Rodzicom.

Pan Dyrektor dokonał krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości, następnie przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zatańczyły do walca cis-moll op.64 Fryderyka Chopina. Wspólnie z rodzicami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Głównym celem spotkania było uczczenie Narodowego Święta Niepodległości Polski, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.