środa, 30 listopad 2016 01:22

Uroczystość z okazji 20-lecia nadania Publicznemu Przedszkolu nr 1 w Radomsku imienia Jana Brzechwy

Dnia 30 listopada o godz. 16:00 w Publicznym Przedszkolu nr1 im. Jana Brzechwy w Radomsku odbyła się Biesiada Literacka z okazji 20-lecia nadania Publicznemu Przedszkolu nr 1 w Radomsku imienia Jana Brzechwy.

Na uroczystość przybyli liczni goście, w tym Prezydent Miasta Radomsko Pan Jarosław Ferenc, Zastępca Prezydenta Miasta Radomsko Pani Małgorzata Kańska - Kipigroch, rodzice dzieci 5-letnich i personel przedszkola.

Uroczystość poprowadził Dyrektor Przedszkola Pan Krzysztof Janik, który w tym dniu przybrał postać tajemniczego czarodzieja i poprowadził dzieci w kolorowy i jakże ciekawy świat utworów Brzechwy. Dzieci 5-letnie wraz ze swoimi nauczycielkami – Panią Jolantą Nowak i Panią Małgorzatą Sobiech przygotowały niezwykle barwne przedstawienie podczas którego recytowały, inscenizowały i śpiewały najpiękniejsze utwory wielkiego poety. W tym dniu nie mogło zabraknąć „Kaczki Dziwaczki”, „Lenia”, „Żaby”, „Na Wyspach Bergamuta” i wielu innych wierszy. W przedstawienie zaangażowali się także rodzice naszych przedszkolaków: Anita i Dominik Żuliccy, Michał Kozera, Zbroja Marcin, Edyta Łyp, Agnieszka Ciupińska, a postacie w które się wcielili zachwyciły całą zgromadzoną widownię. Poza tym pięknie przebrane dzieci i bajkowa sceneria dopełniły całą uroczystość.
Nie zabrakło również wspomnień z przed 20 lat.

Na zakończenie biesiady zabrał głos Prezydent Miasta Radomsko Pan Jarosław Ferenc, który podziękował dzieciom i nauczycielom za wspaniale przygotowane przedstawienie i wręczył dzieciom upominki.
Dyrektor Przedszkola zaprosił wszystkich gości na przekąski i smakołyki przygotowane przez pracowników kuchni.

Dzięki uprzejmości rodziców Anity i Dominika Żulickich dla dzieci w tym dniu czekała jeszcze jedna niespodzianka – zabawne i śmieszne zdjęcia robione w Fotobudce. Ten dzień pełen emocji i wspomnień na długo zostanie w naszej pamięci.