piątek, 17 styczeń 2014 17:22

Aktywnie w dniu babci i dziadka 2014

„Kochamy Babcię i Dziadka!”

Pod takim tytułem 16 i 17 stycznia 2014r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości dla Babć i Dziadków w grupach dzieci 5-letnich i 5,6-letnich.

Obok zaprezentowanych wierszy i piosenek ważnym elementem tych uroczystości była aktywność ruchowa jej uczestników. Aby rozruszać kochanych gości zaproponowano zabawy muzyczno-ruchowe i taneczne.

Prawdziwą przyjemnością była więc polka lub krakowiak z Babcią czy Dziadkiem. Dużo śmiechu i radości było podczas tańców na gazecie, tańców z balonami do melodii ludowych (oberek, krakowiak).

Dzieci zaprosiły też swoje Babcie do wspólnej zabawy muzyczno-ruchowej „Babciu, droga babciu”(sł. i muz. Danuta i Karol Jagiełło), podczas której wraz z wnukami tupały, podskakiwały, klaskały i przesyłały całuski.

Na koniec wszyscy spotkali się na słodkim poczęstunku w holu przedszkola.