sobota, 17 wrzesień 2016 10:26

Piknik rodzinny do m. Podświerk

Naszym przewodnikiem po leśnej ścieżce edukacyjnej była Pani leśnik Izabela Randak. Głównym punktem programu wycieczki był spacer ścieżką edukacyjną.

Pan leśnik w sposób niezwykle ciekawy opowiadała dzieciom i rodzicom o lesie, drzewach.

Poznawaniu środowiska leśnego służyła nie tylko bezpośrednia obserwacja jak również to że dzieci mogły samodzielnie wykonać pocztówkę z przyniesionych z lasu liści, mchu, żołędzi itp. darów lasu.

Po leśnej wędrówce na wszystkich czekała gorąca herbata, bigos i kiełbaski pieczone na ognisku przygotowane przez panie kucharki z naszego przedszkola.

Podczas imprezy plenerowej nie mogło również zabraknąć zabaw i gier ruchowych z wykorzystaniem piłek, chusty animacyjnej. Na podsumowanie spotkania Pani leśnik podarowała dzieciom kolorowanki i podziękowała za zainteresowanie środowiskiem leśnym.
Wycieczka do jesiennego lasu dostarczyła dzieciom i rodzicom wiele wspaniałych wrażeń i przeżyć. Do Radomska wszyscy wrócili w dobrych humorach.

Pracownicy Przedszkola serdecznie dziękują Pani Izabeli Randak oraz Nadleśnictwu Radomsko za pomoc w organizacji wycieczki do lasu.