wtorek, 04 październik 2016 10:44

„A w ogrodzie jeżyk śpi”

Zabawy, pląsy, konkursy z okazji
Światowego Dnia Zwierząt.

W dniu 04.10.2016 roku w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku w grupie dzieci 3-4 letnie - oddział I i II zorganizowano wesoły zabawy z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

W przygotowania zaangażowano rodziców, którzy przygotowali dla dzieci maskotki zwierząt domowych, leśnych, wiejskich i egzotycznych. Dzieci z oddziału I i II uczestniczyły w różnorodnych konkursach, quizach, zabawach zręcznościowych, pląsach i zabawach muzyczno - ruchowych.

W trakcie wspólnego spotkania dzieci integrowały się z rówieśnikami, utrwalały wiadomości na temat wyglądu, sposobu poruszania się i środowiska naturalnego różnych znanych zwierząt.

Potrafiły skojarzyć nazwę i wygląd zwierząt z odgłosami które wydają, dowiedziały się także, że niektóre zwierzęta są po ochroną. Dzieci 3-4 letnie wiedza, ze należy dbać o swoich pupili: koty, pieski, chomiki, świnki morskie - zapewnić im pożywienie i bezpieczne miejsc do odpoczynku.

Podczas wspólnej zabawy panowała wesoła atmosfera, przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w proponowanych formach aktywności. Dla wszystkich dzieci były niespodzianki: opaski na głowę z ulubionym zwierzątkiem i kolorowanki.