piątek, 20 kwiecień 2018 09:23

Wycieczka do Bełchatowa

20 kwietnia 2018r. dla dzieci 6-letnich z oddziału V i VI zorganizowana została wycieczka autokarowa do Bełchatowa.

Przedszkolaki uczestniczyły w zwiedzaniu interaktywnej ekspozycji PGE Giganty Mocy oraz oglądały kopalnię odkrywkową i elektrownię z tarasu widokowego Kopalni Węgla Brunatnego „Bełchatów” w Żłobnicy.

Dzieci dowiedziały się o znaczeniu energii odnawialnej dla środowiska i naszego regionu. Poznały różnego rodzaju źródła wytwarzania prądu.

Wycieczkę zrealizowano w ramach programu Edukacji Ekologicznej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ph. "Pokonamy smoga - chcemy oddychać czystym powietrzem" realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.