poniedziałek, 30 kwiecień 2018 12:35

Warsztaty kulinarne

W miesiącu kwietniu w dwóch grupach ( I, V ) zostały przeprowadzone dla dzieci i ich rodziców warsztaty kulinarne.

W grupie V warsztaty poprzedziło spotkanie z nauczycielem bibliotekarze – nauczyciele, dzieci, rodzice czytali wiersze o zdrowym powietrzu.

Warsztaty kulinarne miały na celu zwrócenie uwagi na zanieczyszczenie powietrza i sposoby jak sobie z nim radzić. Jednym ze sposobów jest zdrowe odżywianie i spożywanie dużej ilości warzyw i owoców  - rodzice otrzymali ulotki na których szczegółowiej omówiono ten temat.

Przygotowano produkty z których rodzice wraz z dziećmi komponowały pyszne, niezwykle ciekawe i kolorowe kanapki, koreczki i sałatki, które z przyjemnością wszyscy zjedliśmy!

Zadanie zostało zrealizowane i zrefundowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pod hasłem: „Pokonamy smoga  - chcemy oddychać czystym powietrzem” realizowanym w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.