wtorek, 29 styczeń 2019 15:16

Wycieczka do lasu na Wymysłówku

29 stycznie 2019 r. dzieci 4-5- letnie ( oddział III) i 5- letnie (oddział IV) z wychowawcami Jolantą Nowak i Iwoną Bąkowicz uczestniczyły w wycieczce do lasu na Wymysłówku.

Celem wycieczki było dokarmianie zwierząt leśnych przy paśniku. Dzieci przez kilka dni gromadziły warzywa, owoce, nasiona, żołędzie, kasztany przygotowując się do wyjazdu.

Naszym opiekunem w wędrówce po  lesie był pan Łukasz Praszczyk z Nadleśnictwa w Radomsku, który pokierował nas wskazując najlepszą drogę dojścia do paśnika, a następnie bardzo ciekawie opowiadał o zwierzętach, które można zimą tam spotkać.

Wycieczka była świetną okazją do rozbudzenia zainteresowań przyrodniczych u dzieci, a także zrozumienia, że w trudnych, zimowych warunkach zwierzęta wymagają pomocy człowieka, żeby móc przetrwać.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.