Edukacja ekologiczna

środa, 18 maj 2016 11:55

Warsztaty ceramiki

W dniu 18.05.2016r. w trzech najstarszych grupach(IV,V,VI) odbyły się warsztaty ceramiki poprowadzone przez pana Wiesława Rokitę garncarza z Rędocina.

Rędocin to już jedna z ostatnich wsi, w której czynne są jeszcze warsztaty garncarskie i wytwarza się w nich gliniane misy, dzbany, donice, garnki czy dwojaki. Garncarstwo w Rędocinie ma bogate tradycje. Najstarszy czynny warsztat znajduje się w drewnianym budynku stojącym przy drodze na początku wsi.Podczas zajęć dzieci zdobyły dużą wiedzę na temat tradycji dotyczących garncarstwa i samodzielnie wykonały przedmioty z gliny.

Warsztaty zostały zrefundowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – bliskie spotkania ze wsią” – projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.