Edukacja ekologiczna

wtorek, 17 maj 2016 12:10

Wycieczka do chaty tatarskiej

16 i 17 maja 2016r. dzieci z naszego przedszkola ( grupa V i VI oraz grupa III i IV) odwiedziły zabytkową „Zagrodę Tatarską” mieszczącą się w Radomsku w dzielnicy Stobiecko Miejskie.

Obraz dawnego wiejskiego życia przybliżyła nam pracownica Muzeum Regionalnego w Radomsku. W ciekawy sposób opisała środowisko dawnej wsi, styl życia, zwyczaje oraz stroje. Dzieci mogły poczuć klimat dawnych lat. Zobaczyły jak wyglądała zwyczajna wiejska chata, która stanowiła oś całej zagrody, jej wyposażenie w postaci pieca, stołu, łóżka, kołyski dla małych dzieci, a także różnych naczyń kuchennych.

Była to niezwykła przygoda edukacyjna.

Wycieczka została zorganizowana w ramach zadania „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach” – „Bliskie spotkania ze wsią” – projekt edukacji przyrodniczej i ekologicznej realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.