Edukacja ekologiczna

środa, 08 luty 2017 12:52

Dokarmiajmy zwierzęta w czasie zimy

8 lutego 2017r. dla dzieci 4-5 i 5- letnich (Oddział III i IV) zorganizowana została wspólnie z Panią leśnik Izą Randak z Nadleśnictwa Radomsko wycieczka do zimowego lasu (dzielnica Wymysłówek).

Celem wycieczki było dokarmianie zwierząt leśnych przy paśniku- zrozumienie przez dzieci potrzeby opiekowania się, systematycznego dokarmiania i pojenia zwierząt zimą, ze względu na trudne warunki bytowania, szczególnie zwierząt żyjących na wolności, jak sarny, jelenie, dziki. Podczas wycieczki dzieci rozpoznawały tropy zwierząt, poznały pracę leśniczego, jej role i znaczenie w opiekowaniu się lasem i zwierzętami w nim przebywającymi.

Wszystkim Rodzicom za pomoc w przynoszeniu przez dzieci smakołyków dla zwierząt leśnych (warzyw, owoców, siana, żołędzi…) serdecznie dziękujemy.

Wycieczka zorganizowana została w ramach zadania „Ekopodróże małe i duże - poznawanie bioróżnorodności ekosystemów woj. łódzkiego” - projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Radomsku.