Edukacja ekologiczna

czwartek, 19 październik 2017 13:01

Święto rumianego jabłuszka

19 października 2017 roku dzieci 4-letnie z grupy BIEDRONEK wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach edukacyjnych, których głównym bohaterem było JABŁKO.

Przedszkolaki zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy "Entliczek - pentliczek" z rekwizytami , piosenkę o "Małym czerwonym jabłuszku". Potem były zabawy sprawnościowe dla dzieci i rodziców, np."Wyścig kelnerów", "Turlaj się, turlaj", "Krąży jabłko", "Najdłuższa sprężynka"  i oczywiście quiz wiedzy o jabłku, który dzieci zdały celująco.

Nie zabrakło zagadek. Rozpoznawano po smaku jabłka surowe, tarte, suszone oraz sok jabłkowy.

Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami wykonały JABŁUSZKO Z ROBACZKIEM.

Następnie wszyscy udali się na jabłkowy poczęstunek - szarlotkę, naleśniczki z jabłkiem, suszone jabłka i sok jabłkowy.

Więcej w tej kategorii: « Sałatka owocowa Dyniozabawy »