Edukacja ekologiczna

czwartek, 26 październik 2017 14:23

Dyniozabawy

„Dyniozabawy„ – pod takim hasłem w dniu 26.10.2017r. w grupie „Motylki” odbyły się warsztaty twórczej aktywności dla dzieci 4,5-letnich i ich rodziców.

Celem spotkania było rozwijanie aktywności i wyobraźni twórczej poprzez różnorodne wykorzystanie dyń w działalności plastyczno-technicznej, ruchowej i zdrowotnej dziecka. W toku wspólnych zabaw poznaliśmy wiele zalet tego warzywa, uczyliśmy się rymowanek i wierszyków. Nie zabrakło także zabaw sprawnościowych z dynią w roli głównej np. „Wędrująca dynia”, „Slalom dyniowy”, „Tor przeszkód”,itp.

Punktem kulminacyjnym było tworzenie wymyślonych przez dzieci i rodziców stworków dyniowych według własnej inwencji twórczej. Było na co popatrzeć – stworki i postacie stworzone na bazie dyni nie tylko zachwycały efektem końcowym, ale również ich pomysłowością.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach „XXII Akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka  „Zdrowa Rodzina – szczęśliwa Rodzina”.