Edukacja ekologiczna

poniedziałek, 23 kwiecień 2018 09:34

Marsz małych ekologów

23 kwietnia 2018 r.  dzieci 5 - letnie ( oddział IV) oraz 6 - letnie ( oddział V  i VI ) uczestniczyły w „Marszu małych ekologów” - happeningu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi - promując w ten sposób zachowania przyczyniające się do poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.

Kolorowy marsz z hasłami promującymi zasady dbania o środowisko przeszedł ulicami Miłą i Batorego wzbudzając wśród przechodniów bardzo duże zaciekawienie i jednocześnie  podziw dla inicjatywy dzieciaków.

Naszym wychowankom również sam pomysł marszu bardzo się spodobał. Przyszły do przedszkola ubrane na żółto, zielono i niebiesko, przygotowały z nauczycielami hasła ekologiczne, by później z wielkim zaangażowaniem je cytować.

Mamy nadzieję, że inicjatywa dzieci, chociaż w minimalny sposób wniosła  „wiosenny powiew świeżego, wolnego od smogu  powietrza” do lokalnego środowiska i zwiększyła świadomość mieszkańców odnoszącą się do dbania o jego jakość.