Edukacja ekologiczna

środa, 04 listopad 2015 22:36

Podsumowanie Programu Promocji Zdrowia „ZDROWO ŻYĆ – ZDROWYM BYĆ”realizowanego w latach 2012 – 2015

Dnia 04.11.2015r. w Publicznym Przedszkolu Nr1 w Radomsku odbyło się podsumowanie Programu Promocji Zdrowia „ZDROWO ŻYĆ – ZDROWYM BYĆ”realizowanego w latach 2012 – 2015.

Celem spotkania było stwarzanie sytuacji edukacyjnych zachęcających dzieci do zdrowego stylu życia, a także integracja społeczności przedszkolnej poprzez wspólne działania.

Po omówieniu idei promocji zdrowia nastąpiła prezentacja multimedialna ze zdjęciami z realizacji podjętych działań.Dzieci 5,6-letnie wzięły udział w turnieju pod hasłem „Jak dbać o zdrowie” gdzie wykazały się wiedzą i umiejętnościami w zakresie dbania o własne zdrowie.

Na zakończenie Pan Dyrektor wręczył dzieciom medale „Medal zdrowego i aktywnego przedszkolaka”, a także kolorowanki „Dbam o zdrowie”.

Realizacja projektu powinna przyczynić się w dużej mierze do przyswojenia przez dzieci bogatej wiedzy z dziedziny zdrowia, ukształtowania w nich postaw prozdrowotnych oraz kształtowania prawidłowych nawyków higieniczno-zdrowotnych.

Zdobyta przez dzieci wiedza i umiejętności pozwolą zachować zdrowie i poprawić jakość ich życia.