Edukacja ekologiczna

poniedziałek, 05 październik 2015 22:41

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

W dniu 05.10.2015r.( poniedziałek) w ramach tematyki "Jesienne owoce i warzywa" dzieci z oddziału II (3,4-latki) przygotowały sok marchewkowo-jabłkowy.

Przyniesione marchewki i jabłka zostały umyte i oczyszczone, a panie przygotowały naczynia oraz sokowirówkę. Kiedy wszystkie dzieci miały czyste ręce przystąpiliśmy do pracy.

Dzięki takim zajęciom dzieci poznały zasady bezpieczeństwa i higieny podczas posługiwania sie urządzeniem elektrycznym , poznały zastosowanie sokowirówki oraz korzyści dla zdrowia wynikające z picia soków własnej produkcji.

Po skończonej pracy wychowawczyni poczęstowała dzieci własnoręcznie zrobionym soczkiem, który bardzo maluchom smakował i był wypity do ostatniej kropelki.