Edukacja ekologiczna

wtorek, 26 maj 2015 22:54

Realizacja programu antynikotynowego „Czyste powietrze wokół nas” 2015

W miesiącu maju 2015r. realizowany był w grupach V i VI dzieci 5 i 6 letnich program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „ Czyste powietrze wokół nas”.

Podczas cyklu zajęć dzieci poznały przyczyny powstawania dymów. Dowiedziały się o ich szkodliwym wpływie na człowieka. Wykonywały różne prace plastyczne mające na celu uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego.

„Dinuś” – maskotka programu bardzo spodobał się dzieciom, dlatego wspólnie z wychowawcami grup kolorowali obrazek bohatera.

Odbyło się spotkanie dzieci z przedszkolną pielęgniarką na temat znaczenia powietrza w życiu człowieka. Zabawy przy muzyce relaksacyjnej, ćwiczenia oddechowe sprzyjały zrozumieniu, że oddychanie świeżym, czystym pozbawionym dymu powietrzem jest zdrowe.

Dzieci wiedzą, że palenie papierosów niczemu istotnemu nie służy. Szkodzi temu kto pali.

W ramach realizacji programu rodzice dzieci mogli zapoznać się z informacjami o szkodliwości palenia zamieszczonymi na tablicach przy salach zajęć.