Edukacja ekologiczna

czwartek, 18 czerwiec 2015 23:17

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa

Dnia 18.06.2015r. dla dzieci 5 i 6-letnich odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”.

Celem konkursu było: utrwalenie zdobytych wiadomości na temat bezpieczeństwa, sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach, a także podsumowanie planu działań „Bezpieczeństwo przez cztery pory roku – dbałość o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przez dzieci”.

Dzieci uczestniczące w turnieju wykazały się dużą wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego.

Przeprowadzone zagadki, zadania i łamigłówki pozwoliły na aktywne uczestnictwo wszystkich uczestników.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a całe spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.