Promujemy zdrowie

piątek, 24 październik 2014 12:56

Odwiedziny Pani i Pana Policjanta w przedszkolu 2014

W ramach realizacji planu działań „Przedszkola Promującego Zdrowie” w roku szkolnym 2014/2015 realizujemy program „Bezpieczeństwo przez cztery pory roku – dbałość o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przez dzieci”.

Na początku każdego roku szkolnego nasze dzieci poznają przedszkole oraz drogę do przedszkola, wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku wybieramy się na spacery – oglądamy skrzyżowania, przejścia dla pieszych, poznajemy niektóre znaki drogowe, przechodzimy przez ulicę wysoko podnosząc ręce – dla lepszej widoczności! Każde dziecko wie, że najwięcej o ruchu drogowym wie pan Policjant.

Dnia 24.10.2014r. przybyli do naszego przedszkola na spotkanie z przedszkolakami Pani i Pan policjant z Komendy Policji w Radomsku.

Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m. in. jak zachować się, gdy zaczepi nas osoba obca, jak uniknąć pogryzienia przez psa. Dzieci zdają sobie również sprawę z korzyści noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe oraz jazdy w foteliku samochodowym.

Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Zaproszeni goście w ramach podziękowania za poświęcony czas, rzetelnie przekazaną wiedze oraz życzliwość podczas spotkania z przedszkolakami zostali obdarowani kwiatami, piosenką oraz dziecięcym szczerym uśmiechem.

Spotkanie to będzie miało zapewne wpływ na kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta i znaczenie jego pracy dla społeczeństwa. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.