sobota, 24 listopad 2018 12:45

XXIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka

W dniu 24 listopada 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia  im. Grażyny Bacewicz w Radomsku odbył się XXIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt. "Tu wszędzie jest moja ojczyzna".

Organizatorem Festiwalu było Publiczne Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Radomsku.

W XXIII Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaka udział wzięło 33 dzieci w wieku przedszkolnym.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, którzy zaprezentowali po jednym utworze związanym z tematyką festiwalu jury w składzie:

•    Maciej Kowalczyk - przewodniczący
•    Ewa Kawka - członek
•    Jadwiga Szpruch- Barcińska - członek
•    Iwona Traczyk - członek

postanowiło wyróżnić następujacych wykonawców:

1.    Nadię Sierakowską z Przedszkola Specjalnego w Radomsku
2.    Maję Mielczarek z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku
3.    Zuzannę Stefańczyk z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku
4.    Emilię Nieradkę z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku
5.    Justina Nemsa z Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku
6.    Mateusza Gąsiorowskiego z Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku
7.    Ritę Krasoń z Przedszkola Samorządowego w Gorzkowicach

Wszyscy wykonawcy biorący udział w XXIII Festiwalu Piosenki dla Przedszkolaka otrzymali słodycze i nagrody rzeczowe, uczestniczyli w spotkaniu z bankową maskotką Misiem Esbankusiem oraz obejrzeli spektakl pt. "Magiczne kroki w radosną przyszłość" w wykonaniu Teatru "Damatus".

XXIII Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka finansowo wsparły następujące instytucje:

-   Miasto Radomsko
-    Esbank Bank Spółdzielczy w Radomsku
-    Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe "Konstalex" w Radomsku
-    Metal Beverge Poland Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Radomsku

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.