wtorek, 27 listopad 2018 15:02

„Zgaduj – zgadula” - rodzinne spotkanie z utworami Jana Brzechwy

„Kaczka Dziwaczka”, Na straganie”, „Skarżypyta” to tylko niektóre wiersze, którymi 27.11.2018r. rozbrzmiewało Publiczne Przedszkole Nr1 w Radomsku.

Działo się to wskutek przeprowadzonego w tym dniu spotkania rodzinnego pod hasłem „Zgaduj – zgadula” z utworami Jana Brzechwy.

Rodzice wysłuchali na początku spotkania prelekcji lekarza ortopedy, Pana Artura Widery na temat: „Wady postawy dzieci w wieku przedszkolnym, profilaktyka”.

Następnie zostały przeprowadzone zabawy i zagadki sprawdzające wiedzę dzieci i rodziców z zakresu twórczości Jana Brzechwy.

Na zakończenie spotkania rodzice z dziećmi wykonywali ilustracje do znanych wierszy Jana Brzechwy. Spotkania takie mają na celu wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne przeżywanie przyjemności i radości.