Promujemy zdrowie

środa, 04 czerwiec 2014 13:26

Realizacja programu antynikotynowego „Czyste powietrze wokół nas” 2014

W miesiącu maju 2014r. realizowany był w grupach 5 i 6 letnich program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Podczas cyklu zajęć dzieci poznały przyczyny powstawania dymów.

Dowiedziały się o ich szkodliwym wpływie na człowieka. Wykonywały różne prace plastyczne mające na celu uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego. „Dinuś” – maskotka programu bardzo spodobał się dzieciom, dlatego wspólnie z wychowawcami grup kolorowali obrazek bohatera. Odbyło się spotkanie dzieci z przedszkolną pielęgniarką na temat znaczenia powietrza w życiu człowieka.

Zabawy przy muzyce relaksacyjnej, ćwiczenia oddechowe sprzyjały zrozumieniu, że oddychanie świeżym , czystym pozbawionym dymu powietrzem jest zdrowe. Dzieci wiedzą, że palenie papierosów niczemu istotnemu nie służy.

Szkodzi temu kto pali.

W ramach realizacji programu rodzice dzieci mogli zapoznać się z informacjami o szkodliwości palenia zamieszczonymi na tablicach przy salach zajeć.